Wrocław 501 877 822   |   Poznań 533 443 361   |   Szczecin 501 877 844    | biuro@osuszamy.com

Wykonaliśmy prace osuszeniowe, w których zastosowaliśmy technikę iniekcji niskociśnieniowej poziomej.

Lokalizacja: województwo dolnośląskie

Czym jest iniekcja krystaliczna?

Metoda osuszania budynków za pomocą iniekcji krystalicznej jest genialna w swojej prostocie. W murze nawiercane są otwory, w które zostanie wlana mieszanina cementu, wody i specjalnego aktywatora krzemianowego (jego skład pozostaje własnością patentową wynalazcy). Pod wpływem aktywatora w ścianie powstaje zwarta, mineralna masa, stanowiąca szczelną barierę przeciwwilgociową.

Doktor Nawrot wykorzystał zjawisko tzw. samoorganizacji kryształów. Metoda jest trwała i skuteczna, a jej największa zaleta to fakt, że daje tym lepszy efekt, im bardziej mur był zawilgocony. Dlatego przed zabiegiem otwory iniekcyjne są dodatkowo nawilżane.

Osuszanie murów metodą iniekcji krystalicznej nie wymaga ponadto odkopywania fundamentów, co znacznie przyspiesza prace w porównaniu z innymi technikami. Osuszać można ściany każdego typu, bez względu na stan zawilgocenia i poziom zasolenia.

Po wykonaniu blokady przeciwwilgociowej, którą uzyskuje się w ciągu 7 – 10 dni, wilgotność w murze spada systematycznie i uzależniona jest od temperatury otoczenia i wentylacji w osuszanych pomieszczeniach. Na wykonane przez nas prace udzielamy trzydziestoletniej gwarancji.